067-547-50-57 tatfood@ukr.net

Дослідники з Університет штату Південна Дакота, США, використали відпрацьовану кавову гущу для створення біорозкладаної харчової упаковки. Вчені “витягли” із кавової гущі лігноцелюлозний залишок та переробили його на плівку.

Плівку успішно протестовано за товщиною, міцністю на розрив, відносним подовженням при розриві, паропроникністю, пропусканням електромагнітного випромінювання, антиоксидантними властивостями тощо.

При вологості ґрунту 30% упаковка розкладається за 45 днів, розповідає Срінівас Джанасвамі з Департаменту молочних і харчових продуктів американського університету.

При цьому інноваційна упаковка має властивості, які можна порівняти з традиційними пластиковими плівками.

Її можна використовувати для пакування харчів чи фармацевтичних продуктів, вона блокує ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання та має антиоксидантні властивості.

У СВІТІ ЩОРОКУ ВИКИДАЄТЬСЯ 8 МЛН Т КАВОВОЇ ГУЩІ

«Утилізація такої величезної кількості відпрацьованих відходів створює екологічні проблеми через їх природну здатність виділяти значну кількість парникових газів, таких як вуглекислий газ і метан», – говорить вчений.

Натомість екологічна упаковка вирішить і проблему кавових відходів, і проблему надмірного застосування пластику.

Дослідники описують інноваційну плівку як «перспективний, економічний і [екологічно] стійкий спосіб виробництва міцної біорозкладаної упаковки для заміни нафтохімічного пластику».

Джерело: newfoodmedia