067-547-50-57 tatfood@ukr.net

Верховна Рада України на засіданні 23 серпня ухвалила в другому читанні і в цілому проєкт закону «Про державне регулювання генетичноінженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції» (№5839). Про це повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram, пише agronews.ua.

За його інформацією, прийняття документу підтримали 276 нардепів.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт визначає правові та організаційні засади державного регулювання генетично-інженерної діяльності, забезпечення екологічної, генетичної, продовольчої та біологічної безпеки держави та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції.

За даними Мінагрополітики, головною метою законопроєкту є виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною і їхніми державами-членами. Водночас, він проводить комплексний перегляд існуючого регулювання у сфері ГМО, зокрема в частині державного контролю за обігом ГМО, імплементувавши в законодавство України європейські правила регулювання сфери ГМО. Також законопроєкт сприятиме детінізації ринку обігу ГМО та створенню зрозумілих і прозорих правил для ведення бізнесу, пов’язаного з генетично модифікованими організмами, додали у міністерстві.

Перед другим читання у проєкт було внесено низку зміни, які стосуються:
• уточнення термінології та повноваження окремих органів щодо затвердження відповідних порядків та форм документів;
• доповнення нормами щодо доступності і відкритості інформації для громадськості;
• уточнення норм щодо відповідальності та провадженнях у справах про порушення законодавства у сфері поводження з ГМО;
• встановлення критеріїв оцінювання ризику ГМО для здоров’я людини та критеріїв оцінювання ризику ГМО для довкілля;
• встановлення заборони для певних ГМ-культур: повної заборони для обігу кукурудзи, заборони на вирощування цукрових буряків та ріпаку на 5 років, а також дозволу використання з моменту набуття Україною членства в ЄС лише тих ГМО, які дозволені в ЄС.